نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

رسانه کاستومه تقدیم میکند

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد یکی از سخت ترین انواع بازی یک نفره محسوب می‌شود. هدف این بازی این اسـت کـه تمام کارت‌ها را از هر چهار کت و شلوار «قلب، بیل، الماس و کلوپ» روی پایه‌هاي‌ پایه خود قرار دهید.

 

جایی کـه هر کدام میتوانند تنها یک لباس را در خود جای دهند. شـما باید کارت ها را بـه ترتیب صعودی قرار دهید، از Aces شروع کنید تا پادشاهان «Ace, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, Jack, Queen and King».

 

این پشته‌ها با بـه هم زدن کارت‌ها بین ستون‌هاي‌ تابلو و چهار نقطه خالی یا «سلول‌هاي‌ آزاد» ساخته میشوند کـه هر کدام می توانند یک کارت را در خود جای دهند.

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

مراحل دانلود مقاله

1- قبل از راه‌اندازی بازی، دسته کارت‌هاي‌ خودرا باهم مخلوط کنید. از یک دسته استاندارد 52 کارتی استفاده کنید.
دو کارت جوکر را کنار بگذارید، زیرا در طول این بازی اصلا بـه انها نیاز نخواهید داشت.

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

2- شروع بـه قرار دادن کارت ها در هشت شمع کنید. همه ی انها باید رو بـه بالا باشند «چهار تا از انبوه ها هفت کارت و بقیه شش کارت خواهند داشت». بـه این ستون ها «تابلو» شـما می‌گویند.

 

هیچ عرشه معکوس مانند بازی Klondike Solitaire وجود ندارد. همه ی کارت هاي‌ شـما همیشه در منطقه بازی هستند.

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

3- فضایی را برای چهار شمع “پایه” کـه در نهایت کارت هاي‌ خودرا از Aces تا Kings قرار می‌دهید، بگذارید. همچنین فضایی را برای چهار “سلول رایگان” خود بگذارید کـه در ان می توانید بـه طور موقت هر کارت را در حین بازی ذخیره کنید.

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

4- شمع هاي‌ فونداسیون خودرا زمانی کـه فرصت پیدا کردید شروع کنید. هر آسهایی کـه در معرض قرار گرفتند را حرکت دهید.
هدف شـما این خواهد بود کـه بـه ترتیب این شمع هاي‌ پایه را بسازید، یکی برای هر لباس، از آس تا کینگ.

 

قبل از قرار دادن کارت روی پایه، مطمئن شوید کـه بـه کارت داده شده نیازی ندارید. هنگامی کـه یک کارت را روی شمع فونداسیون قرار میدهید، نمیتوانید ان را در تابلو یا سلول هاي‌ آزاد خود قرار دهید.

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

5- اگر فرصتی پیش آمد، کارت‌ها را از یک ستون تابلو بـه ستون دیگر منتقل کنید. شـما می توانید اینکار را انجام دهید.

 

تا بـه صورت استراتژیک کارت هایي را کـه در حال حاضر پشت کارت هاي‌ دیگر گیر کرده اند آزاد کنید. مگر این کـه سلول هاي‌ آزاد باز داشته باشید.

 

«بـه زیر مراجعه کنید»؛ هر بار فقط یک کارت را جابه‌جا کنید.

 

کارت هاي‌ موجود در ستون ها باید بـه ترتیب نزولی قرار گیرند. انها همچنین باید بین مشکی و قرمز بـه طور متناوب تغییر کنند «کت و شلوار در ستون ها مهم نیست». بـه عنوان مثال، می توانید یک شماره 9 مشکی را روی یک شماره 10 قرمز یا یک جک قرمز را روی یک ملکه مشکی قرار دهید.

6- برای هر ستون خالی در تابلو چشم خودرا باز نگه دارید. درصورت وجود، می توانید یک کارت را بـه فضای آزاد «یا بـه طور بالفعل یک پشته کارت، اگر سلول هاي‌ آزاد باز دارید، طبق قوانین زیر» منتقل کنید.

7- کارت ها را نیز بـه صورت استراتژیک بـه سلول هاي‌ آزاد منتقل کنید. هر یک از چهار سلول آزاد می‌تواند یک کارت را در خود جای دهد، نه بیشتر.

 

میتوانید هر زمان کـه بخواهید یک کارت را از تابلو بـه سلول آزاد منتقل کنید، و اگر فرصتی پیش آمد، میتوانید بعدا ان را بـه تابلو یا پایه «کـه اگر نمیتوان از ان جابه‌جا کرد» منتقل کنید.

نحوه بازی یک نفره سلول آزاد

8- هر بار یک کارت را جابه‌جا کنید، مگر این کـه سلول‌هاي‌ آزاد باز داشته باشید. شـما بـه طور معمول می توانید یک کارت را دریک زمان بین ستون ها حرکت دهید.

 

با این حال، اگر میخواهید دنباله‌اي از کارت‌ها را جابه‌جا کنید «بـه ترتیب نزولی»؛ می توانید بسته بـه تعداد سلول‌هاي‌ آزادتان، انها را جابه‌جا کنید:

اگر چهار سلول خالی دارید، می توانید پنج کارت را جابه‌جا کنید.

اگر سه سلول خالی دارید، می توانید چهار کارت را جابه‌جا کنید.

اگر دو سلول خالی خالی دارید، می توانید سه کارت را جابه‌جا کنید.

اگر یک سلول خالی خالی دارید، می توانید دو کارت را جابه‌جا کنید.

 

9- بـه تلاش برای تسلط بر بازی ادامه دهید! شـما همیشه بـه دلیل سختی ان برنده نخواهید شد، اما می توانید در طول مسیر از چالش لذت ببرید. پایه هاي‌ خودرا هر طور کـه می توانید بسازید.

 

منبع این پست: customessaytw.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *